Oficjalny partner Polskiego Związku Hodowców Koni w zakresie doradztwa żywieniowego w latach 2018-2019

Dostawca Pakietu Konia Sportowego dla Kadry Polski Seniorów WKKW / SKOKI w roku 2021

Żywienie kucy


Żywienie kucy

Przygotowując nasz Poradnik Żywieniowy (przesunięte z uwagi na Covid-19 wydanie na rok 2021), jeden z jego rozdziałów będzie poświęcony żywieniu kucy. Konsultując ten temat z ich właścicielami, użytkownikami i lekarzami weterynarii, głębiej poznaliśmy całe spektrum złożoności potrzeb kucy oraz ich problemów zdrowotnych, zwłaszcza w obszarze zaburzeń gospodarki minerałowej, prowadzących do stosunkowo często występujących u nich schorzeń o podłożu metabolicznym i dermatologicznym.
Aktualna oferta rynkowa obejmuje pasze dla kucy i małych koni opierające często swój skład na wysokim udziale węglowodanów strukturalnych oraz odpowiednio niskim poziomie skrobi. Jednak wysoki udział włókna w paszy treściwej to nie wszystko. Niezbędna, zwłaszcza z perspektywy kucy otyłych, cierpiących na znaczną nadwagę, jest nie tylko odpowiednio zbilansowana energia, lecz również wysoki udział łatwo przyswajalnych makroelementów i pierwiastków śladowych, ułatwiających prawidłowy przebieg wielu przemian metabolicznych. Oczywiście na rynku paszowym są producenci, którzy wzbogacają paszę dla kucy w dodatkowe składniki czy witaminy wspierające ich funkcje życiowe. Z naszej perspektywy wydaje się jednak, że przy poznanej specyfice wielu ras (np. haflingery, fiordy, kuce szetlandzkie i kilka innych) dodatek prebiotycznych drożdży Yarrowia lipolytica, estrów kwasów tłuszczowych Omega-3/-6 i różnorodnych prozdrowotnych składników (naturalne zioła, substancje bioaktywne) mogłyby istotnie poprawić walory odżywcze diety i istotnie wspomóc przyswajalność jej składników. Wszystko po to, aby wesprzeć organizm w walce z konsekwencjami skłonności do problemów skórnych, metabolicznych, z kopytami czy też dysfunkcji układu odpornościowego i oddechowego.
Chcielibyśmy poznać Waszą opinię – czy uważacie, że na rynku brakuje dobrej jakości paszy lub suplementów dla kucy, które miałyby realny wpływ na ich dobrostan, zdrowie lub ich wyniki sportowe?
Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje, wskazówki i podpowiedzi – piszcie do nas na info@equinenutriplan.pl W przygotowaniu konkretnych formulacji chcielibyśmy uwzględnić wszystkie oczekiwania właścicieli i użytkowników kucy…
Zespół Equine NutriPlan

Ten sklep jest obsługiwany z największą przyjemnością przez