Oficjalny partner Polskiego Związku Hodowców Koni w zakresie doradztwa żywieniowego w latach 2018-2019

Dostawca Pakietu Konia Sportowego dla Kadry Polski Seniorów WKKW / SKOKI w roku 2021

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że Equine NutriPlan oraz polska marka paszowa Polski Żłób łączą siły! W październiku 2022 podpisaliśmy umowę na wyłączność dystrybucyjną naszych produktów i od następnego weekendu nasze suplementy rozszerzają ofertę dostępną na sklep.polskizlob.pl.

Po wybraniu opcji KUP TERAZ przy produkcie, który planujesz zakupić, zostaniesz przekierowany na stronę zakupową POLSKIEGO ŻŁOBU, gdzie dokonasz zakupu wybranego przez siebie produktu. Opcja KUP TERAZ będzie pojawiała się przy kolejnych preparatach w miarę wznawiania skali produkcji całej oferty suplementów Equine NutriPlan.

Produkty, które wracają do oferty w pierwszej kolejności to linia prebiotycznych witamin Enhancer Formula oraz dwa suplementy z linii hodowlanej Pro Formula. Poniżej lista. Kolejne preparaty wkrótce!

Foaling Pro Formula Q3 3 kg, Yearling Pro Formula F4 3 kg, Enhancer Pro Formula 1,5 kg, Enhancer Sport Horses 1,5 kg, Enhancer Skin&Hoof Formula 1,5 kg, Enhancer Metabolic Formula 1,5 kg, Enhancer Digest Formula 1,5 kg

Zapraszamy do zakupów!
Zespół ENP

Historia konia Pani Marty – 13letni wałach BIG BEN rasy sp


Historia konia Pani Marty – 13letni wałach BIG BEN rasy sp

Koń przebywając w poprzedniej stajni jeszcze kilka miesięcy temu wyglądał co najmniej na konia z problemami (zdjęcie 1 – czerwiec). Po zmianie stajni właścicielka postanowiła poprawić jego kondycję i zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w ułożeniu prawidłowej diety, która poprawi jego formę, wygląd oraz chęć do pracy. Podczas treningów skokowych coraz częściej zdarzało się, że koń szybko “gasł”, nie miał wystarczającej energii i chęci do pracy. Jednocześnie pozostawał wrażliwym na różne zewnętrzne bodźce (tzw. koń patrzący), zdarzały mu się też złośliwe czy nerwowe odruchy.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z właścicielką o historii konia (sposób użytkowania, stan zdrowia, jego charakter, temperament, specyficzne potrzeby itp.), o poprzednich warunkach utrzymania i żywienia oraz o tym, co uległo zmianie w miejscu, w którym aktualnie stacjonują (aby móc dopasować dawkę pokarmową do obecnych warunków jakie panują w stajni), zaproponowaliśmy pozostanie na dawce z udziałem owsa (lecz w zredukowanej ilości), ze stopniowym włączaniem do diety produktów, które wspomogą odbudowanie kondycji, nabudowę mięśni i uzyskanie odpowiedniej dawki energii. Rekomendowana dawka miała przywrócić mu też chęć do pracy, ale bez nadmiernego pobudzenia. Najistotniejszą kwestią w nowym planie był także swobodny dostęp do dobrej jakości siana, przynajmniej 3 posiłki w ciągu dnia i możliwość swobodnego ruchu (padok, karuzela).

Zdecydowaliśmy, aby w początkowym okresie (pierwszy miesiąc) wprowadzić podstawową paszę MF Classic, by stopniowo przyzwyczaić Big Bena do dodatkowej paszy treściwej oraz Balance Pro Formula bogatego w zioła, substancje czynne, minerały i witaminy balancera. Z dodatków postawiliśmy na połowę zalecanej dawki Enhancer Muscle Power, co pozwolić miało na powolne nadbudowanie masy mięśniowej. Po ok.2 tygodniach dawka Enhancera została zwiększona do dawki standardowej.

Koń od razu zaakceptował nowe produkty i chętnie je pobierał (nigdy nie był też koniem wybrednym czy niejadkiem). Po miesiącu stosowania nowej dawki pokarmowej, widząc u konia pierwsze pozytywne efekty zmiany diety, zmniejszyliśmy jeszcze nieco ilość owsa (nie redukując go do zera – koń cały czas je owies w ilości ok.2,5-3 kg – jako podstawową paszę treściwą) oraz zmniejszyliśmy z 2 kg do 1 kg paszę MF Classic, wprowadzając w jej miejsce 1 kg paszy MF Dressage. Pasza ta buduje kondycję i wspiera rozwój mięśni, dostarczając odpowiednią dla tego konia energię (pomimo, że jest to koń skokowy ten rodzaj paszy jest dla niego najbardziej odpowiedni). Nadal w standardowej dawce podawany był Balance Pro Formula i Enhancer Muscle Power.

Dawka pokarmowa wróciła BIG BEN-owi chęć do pracy, pojawiła się siła i energia, ale bez nadpobudliwości. Koń nabudował się, wygląda bardzo dobrze, jest w świetnej formie, również psychicznej (zdjęcie nr 2 – sierpień).

Docelowe rekomendowane przez nas żywienie dla konia BIG BEN (wzrost ok.175 cm w kłębie, masa ok. 650 kg), oprócz podstawowej paszy objętościowej (siano), to ok.3 kg owsa + 1,5-2 kg MF Dressage + 0,7 kg Balance Pro Formula + 50 gr. Muscle Fit Formula dla regeneracji mięśni (w miejsce Enhancer Muscle Power, który ewidentnie wsparł nabudowę masy mięśniowej i będzie mógł zostać odstawiony). Kilka razy w tygodniu stosujemy jako czwarty posiłek porcję MF Mash, który warto, aby znalazł swoje miejsce w dawce pokarmowej w zasadzie każdego konia.

Po 3 miesiącach konsekwentnego zadawania zaleconej dawki BIG BEN wygląda jak na zdjęciu nr 3 – wrzesień. Zadowolona właścicielka nadal korzysta z naszej oferty paszowej i suplementacyjnej. Dziękujemy za zaufanie!

 

 

Ten sklep jest obsługiwany z największą przyjemnością przez