Oficjalny partner Polskiego Związku Hodowców Koni w zakresie doradztwa żywieniowego w latach 2018-2019

Dostawca Pakietu Konia Sportowego dla Kadry Polski Seniorów WKKW / SKOKI w roku 2021

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że Equine NutriPlan oraz polska marka paszowa Polski Żłób łączą siły! W październiku 2022 podpisaliśmy umowę na wyłączność dystrybucyjną naszych produktów i od następnego weekendu nasze suplementy rozszerzają ofertę dostępną na sklep.polskizlob.pl.

Po wybraniu opcji KUP TERAZ przy produkcie, który planujesz zakupić, zostaniesz przekierowany na stronę zakupową POLSKIEGO ŻŁOBU, gdzie dokonasz zakupu wybranego przez siebie produktu. Opcja KUP TERAZ będzie pojawiała się przy kolejnych preparatach w miarę wznawiania skali produkcji całej oferty suplementów Equine NutriPlan.

Produkty, które wracają do oferty w pierwszej kolejności to linia prebiotycznych witamin Enhancer Formula oraz dwa suplementy z linii hodowlanej Pro Formula. Poniżej lista. Kolejne preparaty wkrótce!

Foaling Pro Formula Q3 3 kg, Yearling Pro Formula F4 3 kg, Enhancer Pro Formula 1,5 kg, Enhancer Sport Horses 1,5 kg, Enhancer Skin&Hoof Formula 1,5 kg, Enhancer Metabolic Formula 1,5 kg, Enhancer Digest Formula 1,5 kg

Zapraszamy do zakupów!
Zespół ENP

Historia UMY, MERWINA i HATERA


Historia UMY, MERWINA i HATERA

Kilka koni naszej klientki przebywało do wiosny tego roku w różnych stajniach pensjonatowych, w końcu stanęły w jej własnej. U wszystkich, po kilkumiesięcznej diecie opartej o dobrej jakości siano i produkty Equine NurtiPlan, widoczna jest ewidentna poprawa kondycji i odbudowa masy mięśniowej. Opinię tą potwierdza zarówno lekarz weterynarii, trener jak i sama właścicielka.Poza tym widoczna stała się znaczna poprawa jakości okrywy włosowej, odzyskanie chęci do życia i nie odnotowano zachowań powodujących zbędne spalanie się koni. Kucyki Pani Mai, które otrzymują odpowiednią dawkę Balance Pro Formula, zapewniającą zaspokojenie pełnego zapotrzebowania mineralno-witaminowego, nie mają problemów z kolkami czy wrzodami, a jeden z kucyków, u którego właścicielka obserwowała wcześniej widoczną sztywność chodu, dzięki diecie dobranej do jego potrzeb (cyt.) “wreszcie gania i bryka z własnej, nieprzymuszonej woli”. Konie Pani Mai otrzymują oprócz siana i owsa kilka wybranych produktów Equine NutriPlan – specjalnie dopasowane do ich potrzeb: Balance Pro Formula, MF Classic, MF Everyday Work oraz Enhancer Muscle Power.

Przykładowo:
1. Holsztyńska klacz hodowana UMA, która obecnie jest w II trymestrze ciąży, wróciła do domu ze sporą niedowagą. Zanim zaczęła dostawać produkty Equine NutriPlan jadła owies, wysłodki buraczane i sieczkę (3 razy dziennie). Stopniowe przejście na produkty Equine NutriPlan oznaczało początkowo zadawanie 1,5 kg owsa + 0,5 kg MF Everyday +250 g Balance Pro Formula 2 razy dziennie + 0,5 kg wysłodków buraczanych raz dziennie (+ oczywiście pastwisko). Obecnie zdjęliśmy paszę MF Everyday, ponieważ zaczęła aż za dobrze wyglądać 🙂  (a jak wiemy przekarmienie klaczy ciężarnej niepotrzebnie obciąża jej organizm i może spowodować  problemy w okresie wysokiej ciąży i podczas porodu)


2. Wałach Merwin – 19 latek wracający do pracy po kontuzji – wcześniej karmiony dawkami: owies + wysłodki + musli dla koni kontuzjowanych; odkąd jest na produktach Equine NutriPlan jego dawka to owies 2kg +500 g Balance Pro Formula +500 g wysłodków buraczanych. Ponieważ zaczął znów pracować (w tej chwili głównie na lonży), do diety został włączony także Enhancer Muscle Power w ilości 150 g, którego dodatek najbardziej widoczny jest w ocenie mięśni (koń zaczął się ponownie dynamicznie nabudowywać).


3. Wałach Hater – 12 latek kwpn pracujący sportowo – koń wrócił do domu w ewidentnie złej kondycji – z widocznymi, ostro zarysowanymi żebrami i kręgosłupem, z dużym brzuchem, ze złym stanem kopyt i sierści, z podejrzeniem choroby wrzodowej; otoczony znów troskliwą opieką, odrobaczony, po kontroli uzębienia i z regularnymi wizytami podkuwacza, karmiony był kilka razy dziennie (owies + wysłodki buraczane + sieczka + otręby pszenne z trawokulkami), ze swobodnym dostępem do siana i pastwiska. Dzięki temu zaczął się stopniowo poprawiać. Odkąd do jego diety zostały włączone produkty Equine NutriPlan (dzienna dawka to podzielone na dwa posiłki 1 kg paszy MF Everyday i 300 gram Enhancer Muscle Power) poprawa formy i kondycji zaczęła następować szybciej  i widoczna jest nie tylko w masie mięśniowej, lecz również “do normy” wróciły sierść i kopyta, a brzuch przestał być tak duży i obwisły. W opinii właścicielki  nowy suplement sprawia, że zaczynają się wyraźnie nabudowywać mięśnie grzbietu. Obecnie koń jest w optymalnej formie i trenuje 5 x tygodniu (skoki).

Ten sklep jest obsługiwany z największą przyjemnością przez