Oficjalny partner Polskiego Związku Hodowców Koni w zakresie doradztwa żywieniowego w latach 2018-2019

Dostawca Pakietu Konia Sportowego dla Kadry Polski Seniorów WKKW / SKOKI w roku 2021

Historia UMY, MERWINA i HATERA


Historia UMY, MERWINA i HATERA

Kilka koni naszej klientki przebywało do wiosny tego roku w różnych stajniach pensjonatowych, w końcu stanęły w jej własnej. U wszystkich, po kilkumiesięcznej diecie opartej o dobrej jakości siano i produkty Equine NurtiPlan, widoczna jest ewidentna poprawa kondycji i odbudowa masy mięśniowej. Opinię tą potwierdza zarówno lekarz weterynarii, trener jak i sama właścicielka.Poza tym widoczna stała się znaczna poprawa jakości okrywy włosowej, odzyskanie chęci do życia i nie odnotowano zachowań powodujących zbędne spalanie się koni. Kucyki Pani Mai, które otrzymują odpowiednią dawkę Balance Pro Formula, zapewniającą zaspokojenie pełnego zapotrzebowania mineralno-witaminowego, nie mają problemów z kolkami czy wrzodami, a jeden z kucyków, u którego właścicielka obserwowała wcześniej widoczną sztywność chodu, dzięki diecie dobranej do jego potrzeb (cyt.) “wreszcie gania i bryka z własnej, nieprzymuszonej woli”. Konie Pani Mai otrzymują oprócz siana i owsa kilka wybranych produktów Equine NutriPlan – specjalnie dopasowane do ich potrzeb: Balance Pro Formula, MF Classic, MF Everyday Work oraz Enhancer Muscle Power.

Przykładowo:
1. Holsztyńska klacz hodowana UMA, która obecnie jest w II trymestrze ciąży, wróciła do domu ze sporą niedowagą. Zanim zaczęła dostawać produkty Equine NutriPlan jadła owies, wysłodki buraczane i sieczkę (3 razy dziennie). Stopniowe przejście na produkty Equine NutriPlan oznaczało początkowo zadawanie 1,5 kg owsa + 0,5 kg MF Everyday +250 g Balance Pro Formula 2 razy dziennie + 0,5 kg wysłodków buraczanych raz dziennie (+ oczywiście pastwisko). Obecnie zdjęliśmy paszę MF Everyday, ponieważ zaczęła aż za dobrze wyglądać 🙂  (a jak wiemy przekarmienie klaczy ciężarnej niepotrzebnie obciąża jej organizm i może spowodować  problemy w okresie wysokiej ciąży i podczas porodu)


2. Wałach Merwin – 19 latek wracający do pracy po kontuzji – wcześniej karmiony dawkami: owies + wysłodki + musli dla koni kontuzjowanych; odkąd jest na produktach Equine NutriPlan jego dawka to owies 2kg +500 g Balance Pro Formula +500 g wysłodków buraczanych. Ponieważ zaczął znów pracować (w tej chwili głównie na lonży), do diety został włączony także Enhancer Muscle Power w ilości 150 g, którego dodatek najbardziej widoczny jest w ocenie mięśni (koń zaczął się ponownie dynamicznie nabudowywać).


3. Wałach Hater – 12 latek kwpn pracujący sportowo – koń wrócił do domu w ewidentnie złej kondycji – z widocznymi, ostro zarysowanymi żebrami i kręgosłupem, z dużym brzuchem, ze złym stanem kopyt i sierści, z podejrzeniem choroby wrzodowej; otoczony znów troskliwą opieką, odrobaczony, po kontroli uzębienia i z regularnymi wizytami podkuwacza, karmiony był kilka razy dziennie (owies + wysłodki buraczane + sieczka + otręby pszenne z trawokulkami), ze swobodnym dostępem do siana i pastwiska. Dzięki temu zaczął się stopniowo poprawiać. Odkąd do jego diety zostały włączone produkty Equine NutriPlan (dzienna dawka to podzielone na dwa posiłki 1 kg paszy MF Everyday i 300 gram Enhancer Muscle Power) poprawa formy i kondycji zaczęła następować szybciej  i widoczna jest nie tylko w masie mięśniowej, lecz również “do normy” wróciły sierść i kopyta, a brzuch przestał być tak duży i obwisły. W opinii właścicielki  nowy suplement sprawia, że zaczynają się wyraźnie nabudowywać mięśnie grzbietu. Obecnie koń jest w optymalnej formie i trenuje 5 x tygodniu (skoki).

Ten sklep jest obsługiwany z największą przyjemnością przez